10

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Projekt zakłada utworzenie "Sali doświadczania świata" dla dzieci chorych, cierpiących m.in. na dziecięce porażenie mózgowe i schorzenia narządów ruchu. Zajęcia w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu będą stanowić formę terapii poprzez realizowane działania relaksacyjne, wyciszające i stymulujące zmysły dzieci.
Warszawa, woj. mazowieckie
www: http://www.dzieciom.pl/

Podarujmy dzieciom odrobinę magii

Utworzenie Sali doświadczania świata dla dzieci chorych i niepełnosprawnych - taki jest cel projektu "Podarujmy dzieciom odrobinę magii". Uczestnictwo w zajęciach terapeutyczno-rehabilitacyjnych obudzi w podopiecznych Fundacji radość życia i chęć poznawania świata.

Sala doświadczania świata zapewni rehabilitację i terapię dzieciom chorym i niepełnosprawnym, które szczególnie potrzebują miłych doznań. Bajkowy świat sali pozwoli im lepiej funkcjonować w sferze poznawczej i społecznej, a także wesprze ich rozwój umysłowy. Podobne sale funkcjonują już na terenie Warszawy. Są on jednak bardzo kosztowne i wielu rodzin nie stać na regularne zapewnienie najmłodszym takiej formy rehabilitacji. Sala prowadzona przez Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" będzie nieodpłatna dla wszystkich podopiecznych.
Rehabilitacja i terapia będą prowadzone poprzez zajęcia relaksacyjne, wyciszające i stymulujące zmysły dziecka. Różnorodność bodźców sprawi, że doświadczanie ich na tak niewielkiej przestrzeni stanie się pretekstem do poznawania i rozumienia własnego ciała. Najważniejszym argumentem przemawiającym za stosowaniem tej metody jest towarzyszące terapii uczucie odprężenia, które pozwala przezwyciężyć napięcia, frustracje i cierpienia dzieci niepełnosprawnych.
Bajkowa Sala doświadczania świata to miejsce, w którym najmłodsi będą mogli zapomnieć o problemach i zwyczajnie się zrelaksować. Udział w zajęciach zaproponowanych przez Fundację z pewnością wywoła uśmiech na twarzach małych pacjentów, który jest tak ważny w dalszym procesie rehabilitacji.