1

Fundacja "Razem Raźniej"

"Dolina równych szans" - działania na rzecz mieszkańców dzielnicy "Osada": stworzenie infrastruktury sportowej, organizacja imprez plenerowych o charakterze turniejowym, pikników rodzinnych i wycieczek.
Tychy
www: brak

Pierwsze prace związane z realizacją boiska wielofunkcyjnego, spotkania w klubie dla kobiet "Przez Ciało do Ducha" oraz odwiedziny u starszych osób to efekt realizacji projektu "Dolina równych szans" na tyskim osiedlu Osada. Nie zabrakło także inicjatyw podjętych z myślą o dzieciach.

Autorem projektu jest Fundacja "Razem Raźniej", która podjęła się aktywizacji mieszkańców dzielnicy Osada w Tychach. Przede wszystkim zależy jej na zachęceniu dzieci i młodzieży do aktywnego spędzenia czasu. W tym celu planuje zbudować boisko wielofunkcyjne, na którym możliwe będzie prowadzenie różnorodnych zajęć sportowych. Fundacja wybrała już projekt i wyłoniła wykonawcę. Ruszyła także realizacja inwestycji. Pracownicy Fundacji zorganizowali również punkt konsultacyjny, w którym prowadzona jest rekrutacja do drużyn sportowych. Do czasu oddania boiska do użytku Fundacja skupi się na organizowaniu czasu dzieciom i młodzieży w innej formie. W lutym i w marcu zorganizowała dla nich dwa wyjazdy. Pierwszy odbył się do Aqua Parku "Tatralandia" w słowackim Liptowskim Mikulaszu, natomiast drugi do Parku Miniatur "świat Marzeń" w Inwałdzie i Wadowic.

Zgodnie z planami udało się otworzyć klub dla kobiet "Przez Ciało do Ducha". W ramach tych spotkań kobiety uczestniczą w zajęciach z aerobiku oraz zdobywają nowe umiejętności związane z pracą zawodową oraz sprawami życia codziennego. Twórcy projektu nie zapomnieli o starszych mieszkańcach dzielnicy. Pod hasłem "Rozmowy Twarzą w Twarz" kryje się inicjatywa, która polega na odwiedzaniu starszych osób w ich domach. Dzięki tym spotkaniom starsi mieszkańcy Osady mają możliwość czerpania radości z poznawania i obcowania z młodymi ludźmi oraz dyskutowania na różne tematy.