6

Stowarzyszenie Jantar

Program pomocy dzieciom z ubogich rodzin zastępczych w Elblągu
Elbląg, woj. warmińsko-mazurskie
www: http://www.jantar.elblag.pl/

Założenia projektu

Celem projektu było zapobieganie wykluczeniu społecznemu dzieci w wieku 7-15 lat z ubogich rodzin zastępczych w Elblągu poprzez wyrównanie ich szans edukacyjnych, wsparcie materialne, rozwój umiejętności interpersonalnych i postawy obywatelskiej. Stowarzyszenie zamierzało zorganizować dla nich m. in.:

  • lekcje fleksografii - informatyka, plastyka, j. angielski, teatr, odrabianie lekcji, korepetycje;
  • wyjazdowe warsztaty psychologiczne;
  • wycieczki edukacyjne - planetarium, schronisko dla zwierząt;
  • wystawa prac plastycznych i aukcja.

Stan realizacji projektu

Patronat Honorowy: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Anna Szyszka

Celem projektu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu dzieci w wieku 7-15 lat z ubogich rodzin zastępczych w Elblągu poprzez wyrównanie ich szans edukacyjnych, wsparcie materialne, rozwój umiejętności interpersonalnych i postawy obywatelskiej.

Już na początku tego roku Akademia Pana Kleksa opanowała Elbląg. W uroczystej inauguracji Akademii wziął udział magik - wysłannik Kleksa. Dzieci zostały pasowane na uczniów i otrzymały dzienniczki, w których zbierają kolorowe piegi za aktywny udział w zajęciach. Akademia ma także swój totem oraz własną gazetkę!

38 wybrańców profesora Ambrożego uczestniczy w cotygodniowych lekcjach kleksografii z języka angielskiego. W weekendy spotykają się na warsztatach plastycznych, teatralno-muzycznych i komputerowych. Do dyspozycji dzieci są nauczycielki języka polskiego i matematyki, które pomagają w odrabianiu zadań domowych i przygotowaniach do prac klasowych. Kuchnia Pana Kleksa serwuje swoim uczniom pyszne posiłki.

W ramach zadania "Klucz do bajek" członkowie Akademii zwiedzili Teatr Dramatyczny. Uczestniczyli także w projekcji filmowej w kinie Światowid. W kwietniu rozpoczniemy realizację zadania: "Prawe oko Pana Kleksa" służącego rozwojowi pasji i zainteresowań naszych podopiecznych.

Więcej informacji o nas na stronie